Radmin 3
LAN içinde Radmin nasıl etkinleştirilir

Radmin Aktivasyon Sunucusu , sistem yöneticilerinin Radmin yazılımı lisanslarını geniş bir ağ içinde etkin bir şekilde etkinleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

1. Radmin Dağıtım Paketini ( radmindp12.zip ) indirin ve Radmin Aktivasyon Sunucusunu kurun
Ractsrv12.msi dosyasını, ağın içindeki herhangi bir Windows tabanlı bilgisayara (Windows 2000 veya üstü) yükleyin:
• İnternet erişimine sahip (doğrudan veya bir HTTP proxy aracılığıyla) ve
• ağınızdaki bilgisayarlardan erişilebilir.  
2. "Radmin Aktivasyon Sunucusu ayarları" nı çalıştırın
Başlat menüsünden "Programlar" - "Radmin Aktivasyon Sunucusu" - "Radmin Aktivasyon Sunucusu ayarları" nı seçin. "Seçenekler" penceresini görüntülemek ve seçenekleri değiştirmek için "Seçenekler ..." düğmesine tıklayın.  


3. "Radmin Aktivasyon Sunucusu" nu çalıştırın
Başlat menüsünden "Programlar" - "Radmin Aktivasyon Sunucusu" - "Radmin Aktivasyon Sunucusunu Başlat" ı seçin.
4. Radmin Server MSI değişikliği
Radmin Etkinleştirme Sunucusu ayarlarını Radmin Server MSI paketine uygulamak için Radmin MSI Yapılandırıcıyı ( Radmin Dağıtım Aracının bir parçası ) kullanmalısınız.
5. Değiştirilmiş MSI'yı yükleyin
Radmin Server MSI paketi, uygulanan ayarlarla manuel olarak veya Radmin Dağıtım Aracı , Etki Alanı Politikası, üçüncü taraf MSI kurulum araçları kullanılarak veya sadece her çalışan tarafından kurulabilir.
Ağınızın içindeki bilgisayarlara dağıtımdan sonra, kurulu Radmin Server yazılımı Radmin Aktivasyon Sunucusuna bağlanacak ve aktivasyon otomatik olarak tamamlanacaktır. Aktivasyon izleri için Aktivasyon sunucusu günlüğünü kontrol edebilirsiniz. 

Radmin 3
Deployment Tool Kurulumu 

Radmin Dağıtım Aracı

1. Radmin Dağıtım Paketini indirin ( radmindp12.zip ) ve paketini açın. Radmin Aktivasyon Sunucusu ve Radmin Dağıtım Aracı için kurulum dosyalarını içerir.

2. Radmin Dağıtım Aracı'nı (rdpltool12.msi) bilgisayarınıza kurun.
3. Radmin Deployment Tool'u kurduğunuz aynı bilgisayarda www.radmin.com/download/ adresinden gerekli yerelleştirme ile en son Radmin Server MSI paketini indirin ve kaydedin. 

4. Radmin MSI Configurator'ı başlatmak için başlat menüsü kısayolunu kullanın.

5. İndirilen Radmin Server MSI paketini Radmin MSI konfigüratörü ile açın ve Radmin Aktivasyon Sunucusu ayarlarını ve diğer Radmin Sunucu ayarlarını yapın. Aktivasyon Sunucusu için Aktivasyon Sunucusunu kurduğunuz bilgisayarın IP adresini veya DNS adını kullanın. Birden fazla Lisans Anahtarınız varsa, bunları ";" ile ayırarak girebilirsiniz. boşluksuz oturum açın.

6. Radmin Server dağıtımından sonra uzak bilgisayara erişebilmek için Radmin Server Güvenlik Ayarlarını ayarlayın.
Radmin Server dağıtımından sonra uzak bilgisayara erişmek için Radmin Security kullanıcı adı ve şifresini veya Windows Security kullanıcı veya grubunu eklemelisiniz.

7. Radmin Server MSI paketini uygulanan ayarlarla kaydedin.

8. Radmin Dağıtım Aracını başlatmak için başlat menüsü kısayolunu kullanın

9. Radmin Server MSI paketi, uygulanan ayarlarla manuel olarak veya Radmin Dağıtım Aracı, Etki Alanı Politikası, üçüncü taraf MSI kurulum araçları kullanılarak veya sadece her bir çalışan tarafından kurulabilir. Ayrıntılar için Radmin Dağıtım Aracı Yardım dosyasına bakın.