Radmin 3
Server Kurulumu

Her iki bilgisayarın da yerel bir ağ, modemden modeme veya İnternet üzerinden TCP / IP ile bağlanması gerekir.

Radmin Server 3.5'i indirin . Rserv35.msi dosyasını uzak bilgisayara aktarın ( uzak bilgisayar, daha sonra Radmin aracılığıyla erişmek istediğiniz bilgisayardır ) ve uzak bilgisayarda rserv35.msi dosyasını çalıştırın (çalıştırın). Ekrandaki yönergeleri takip edin. Bilgisayarınızda kurulu olan Radmin Server 3'ün önceki tüm sürümleri otomatik olarak yeni sürümle değiştirilecektir (ayarlarınızı etkilemeden).
Uzak bilgisayarda Radmin Server'ı yapılandırın:
1.
Radmin Sunucusu tepsi simgesine sağ tıklayın ve "Radmin Sunucusu Ayarları" nı seçin.
2 . "İzinler" düğmesini seçin. 

3 . Güvenlik modunu seçin. Radmin güvenlik modu, İnternet üzerinden bağlanırken daha kullanışlıdır ve daha esnek bir erişim hakları yapılandırmasına sahiptir. Windows NT güvenlik modu, çoğunlukla şirket içi ağlarda kullanılır.

4. Güvenlik sistemine bir kullanıcı eklemelisiniz.
Radmin Server'a erişmek için en az bir kullanıcı gereklidir.

5. Yeni bir kullanıcı ekleyin.
Kullanıcı adını ve parolayı girmek için Latin karakterleri kullanın. Minimum şifre uzunluğu 6 karakterdir.

6. Artık kullanıcı için erişim haklarını yapılandırabilirsiniz.
Radmin Server'a erişime izin vermek için en az bir seçeneği işaretlemeniz gerekir.

7. Ek bir güvenlik seviyesi sağlamak için Radmin Server'ın genel ayarlarını değiştirebilirsiniz. Radmin'i yalnızca teknik destek için kullanıyorsanız (bir teknik uzman bilgisayarınıza bağlandığında ve bilgisayarınızdaki sorunları uzaktan çözdüğünde), gelen bağlantıların onayını özelleştirebilirsiniz (bağlantılara manuel olarak veya zamanlayıcıyla izin verilebilir veya engellenebilir). Teknisyeniniz veya yöneticiniz Radmin Server'a bağlandığında kullanılan varsayılan bağlantı noktasını da değiştirebilirsiniz. Varsayılan bağlantı noktasını değiştirirseniz, not edin veya yöneticiye bundan bahsedin. Radmin Viewer'ı daha sonra yapılandırmak için bu port numarasına ihtiyacınız olacak.

Bilgisayarınızın IP adresini yazın. Aşağıdan seçiminizi yapın:
A. LAN'ınızın içindeki bir PC'ye bağlanırsanız veya Uzak PC'nin genel bir IP'si varsa, not edin ( ayrıntılara bakın )
B. Farklı LAN'da bulunan bir PC'ye erişmek isterseniz, bağlantı noktası yönlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz ( ayrıntılara bakın )
C. Uzak PC farklı bir LAN'da bulunuyorsa ve yönlendiriciye erişiminiz yoksa, lütfen Radmin VPN kullanın ( ayrıntılara bakın )
Artık ücretsiz yazılımımızı kullanarak Radmin Server'a bağlanabilirsiniz: Radmin Viewer. Aşağıdaki kurulumu ve yapılandırması için talimatları izleyin.

Sorun giderme

Uzak PC'ye bağlanırken bir hata mesajı alırsanız, bu genellikle sunucudaki bir IP filtresi kısıtlaması nedeniyle bağlantının sunucu tarafında kesildiği anlamına gelir. IP filtre ayarlarınızı bulmak ve değiştirmek için, sunucu tarafındaki Başlat menüsünden 'Radmin sunucu kurulumu'nu çalıştırmanız gerekir. Eğer mesajı alırsanız "Sunucuya bağlanılamıyor" sen nedenini keşfetmeye günlük dosyasının açabilirsiniz. Lütfen bundan emin ol:
• Radmin Server uzak PC'de çalışır;
• Radmin 3'ün her iki tarafta da son sürümlerini kullanıyorsunuz;
• uzak PC'ye ping atabilirsiniz;
• uzak bilgisayarda çalışan başka bir uzaktan kumanda yazılımı yok, Radmin ile uyumsuz olabilir.
Hala uzak bilgisayara bağlanmakta veya Radmin'i kurmakta zorluk yaşıyorsanız, lütfen bir bilet gönderin.